Sok Noni – Dlaczego pić?

Sok z owoców Noni już od wielu lat jest doskonale znany mieszkańcom Polinezji, skąd też się wywodzi. I choć osoby mające związek z medycyną naturalną również od dawna o nim wiedziały to właśnie teraz zainteresowanie nim zaczyna wzrastać. Dlaczego? Otóż posiada on fantastyczne właściwości, dzięki którym możemy być zdrowsi i cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Z przeprowadzonych już badań wynika, że sok z noni przede wszystkim posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Z kolei zawarte w nim antyoksydanty mogą pomóc naszemu organizmowi w zapobieganiu chorobie nowotworowej, natomiast związki polifenolowe mogą łagodzić lub nawet zapobiegać stanom zapalnym.

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na fakt, iż sok noni jest także naturalnym lekiem przeciwbólowym, a dodatkowo wykazuje działanie zwiększające naszą wydajność umysłową oraz fizyczną. Sok ten polecany jest również osobom, które chciałyby zatroszczyć się o swoje serce oraz układ krążenia, gdyż również w tym aspekcie wykazuje on pozytywne działanie.

Źródło: lubienoni.pl